Ahmet Türk: CHP’yi destekledik ama lider yok! Çözerse Erdoğan çözer!

Türk, “Kürt sorununu çözerse Erdoğan çözer” dedi. Ahmet Türk, Başak Demirtaş’ın İstanbul adaylığı başvurusundan vazgeçmesini de değerlendirdi.

“KÜRT SORUNUNU ÇÖZMEK İSTERSE ERDOĞAN ÇÖZER”

DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kürt sorununu çözeceğine inancımız yoktu. Bugün de yok. CHP bu kadar muazzam bir sorunu çözecek kabiliyette değil. Bugün bir lider yok orada. Çözmek isterse Erdoğan çözer, çünkü o lider” dedi.

“CHP’Yİ DESTEKLEDİK AMA LİDER YOK”

“CHP’yi destekledik ama Kürt sorununu çözecek irade ve liderlik orada yok” diyen Ahmet Türk, CHP içerisinde Kürtleri kucaklayacak bir sistem olmadığını savundu. “Sayın Özgür Özel demokratik bir insan ama parti içinde Kürtleri kucaklayacak, hak ve özgürlüklerini sahiplenecek bir yapının CHP’de olduğunu düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

“DEMİRTAŞ’IN TUTUMU DOĞRUYDU”

Ahmet Türk, Başak Demirtaş’ın İstanbul adaylığı kararından vazgeçmesine de değindi. “Başak Demirtaş’ın tutumu bence doğruydu. Partiyi sahiplenecek bir tavır gösterdi. Burada önemli olan Türkiye’nin her yerinden aday çıkarılması konusunda bir mesajdı” dedi.

KAYNAK: CNN TÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x