Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in Yeni Yıl Mesajı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 2024 yılının hukuk ve adaletin egemen olduğu; tüm insanlığa sevgi ve barış getirecek bir yıl olması temennisiyle vatandaşların yeni yılını kutladı.   

Başkan Alper Taşdelen, Çankaya’nın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “hatıralarının yaşayacağı yer olarak” işaret ettiği yer olduğunu ve O’na layık işler yaptıklarını vurguladığı mesajında şunları söyledi:

“Çankaya’ya ve Çankayalılara hizmet etmekle onur duyduğum 10. Yılımızda gururla söyleyebilirim ki ilçemizin dört bir yanına yepyeni eserler kazandırdık. 112 yeni park ile toplam 1 milyon 600 bin metrekare yeşil alan rekoru Çankaya’da kırıldı. Hafta içi her gün 4 bin üniversite öğrencisine ücretsiz akşam yemeği, 3 bin ilkokul öğrencisine ücretsiz öğle yemeği Çankaya’da veriliyor. 11’i yeni toplam 15 kreşle, Çankaya Türkiye’nin en çok ve en nitelikli kreş açan ilçe belediyesi olma rekorunu elinde bulunduruyor. 19 yeni Çankaya Evi ile halkımızın ikinci evi olma onurunu yaşadık. Yüzme havuzları, buz sporları salonu, sosyal tesisler, çocuklara, kadınlara, gençlere, büyüklerimize her yaştan yurttaşımıza ayrıcalıklı hizmetler götürmekten kıvanç duyduk. Daha saymakla bitmeyecek nice rekor, nice yenilik ve onların karşılığında gelen ödüllere sahip olduk. Çankaya’nın tarihi boyunca yapılan belediye yatırımının 6 katı, son iki dönemde yapıldı. Üstelik bir kuruş kredi almadan ve tamamı kendi mülkümüz olan binalarda hizmet vererek. 10 yılımızı başarıyla, hizmetle, halkçı projelerle ve rekorlarla doldurduğumuz için mutluyuz, gururluyuz. Bunu açık açık söylemekten çekinmiyoruz. Çünkü hep birlikte başardık, başarmaya da devam edeceğiz. 2024 yılı hepimiz için başarıyla, sağlıkla, mutlulukla geçsin. Ülkemizin, kentimizin ve ilçemizin yolu açık olsun.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x