Kia’nın elektrikli sedanı EV8’in detayları sızdırıldı

Kia, keskin görünümleri ve eğlenceli sürüşü ile tanınan Stinger modeli ile bir zamanlar dikkatleri üzerine çekmişti. Otomobil tasarımı alanında önemli bir isim olan Albert Biermann‘ın katkılarıyla öne çıkan bu araç, ne yazık ki piyasada uzun süre kalmadı. Ancak Kia’nın yeniliklerine devam ettiği görülüyor.

Şirketin tamamen elektrikli ve taze bir model üzerinde, muhtemelen EV8 adıyla, çalıştığı söyleniyor. Bu hamle, bazı otomobil üreticileri geri adım atarken, Kia’nın elektrikli araçlara yönelik büyük planının bir parçası olarak dikkat çekiyor. Hyundai Motor Grubu’nun bir parçası olan Kia, herkesin keyif alabileceği elektrikli araçlar sunma planlarıyla öne çıkıyor.

Kia’nın elektrikli sedanı EV8’in detayları sızdırıldı

Söylentilere göre EV8, elektrikli araçlar için yeni ve ileri bir platform üzerine inşa edilecek ve Kia’nın güvenli oynamadığını gösteriyor. Araç, piyasadaki birçok diğer araçtan daha uzun bir menzil vaat eden büyük bir batarya paketiyle donatılacak. Bu, şarj derdi olmadan sürüş keyfini daha fazla yaşayabileceğiniz anlamına geliyor.

EV8’in güç konusu da heyecan verici. Farklı motor seçenekleriyle sunulabilecek olan aracın, en üst seçenek oldukça yüksek hız vaat ediyor ve böylece Stinger’ın güçlü bir devamı niteliğinde olacak ve diğer sportif elektrikli araçlarla rekabette iddialı bir konuma gelecek. Kia’nın EV8 ile elektrikli araç sektörüne yaptığı bu hamle, şirketin geleceğe ciddi bir şekilde yatırım yaptığını gösteriyor ve EV8, Kia ve sürücüleri için yeni ve heyecan verici bir dönemin başlangıcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x