Haluk Levent, Gazze Belediye Başkanı Yehia Al Sarraj ile bir görüşme gerçekleştirdi…

Sanatçı ve AHBAP Derneği’nin kurucusu Haluk Levent, Gazze Belediye Başkanı Yehia Al Sarraj ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Gazze’deki insani durum ve yardım konvoylarının engellenmesi konuları ele alındı.

GAZZE’DE ELEKTRİK VE SU KESİNTİSİ

Haluk Levent, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Gazze Belediye Başkanı’nın kente insani yardımların gelmediğini, bugün konvoyların bir bölümüne izin verilmesinin beklendiğini belirttiğini aktardı. Levent, Gazze’de elektrik ve su kesintisinin olduğunu, halkın çok zor durumda olduğunu söylediğini de ekledi.

Görüşmeye Lübnan Belediye Başkanı Mohamed Saadie ve Birleşmiş Kentler Yerel Yönetimler Orta Doğu Teşkilatı’nın da katıldığını belirten Levent, Türkiye’nin Gazze halkının yanında olmasının memnuniyetle karşılandığını ifade etti.

Haluk Levent, Gazze Belediye Başkanı’ndan aldığı bilgiye göre, yardım konvoylarına izin verilmesi için uluslararası toplumun baskı yapması gerektiğini söyledi. Levent, izin alındığında haber edeceklerini ve AHBAP Derneği olarak Gazze’ye yardım ulaştırmak için çalışacaklarını duyurdu.

Levent, Gazze’ye yönelik İsrail saldırılarının sona ermesi için de çağrıda bulundu. Levent, “Gazze halkının acısını paylaşıyoruz. Bu zulmün bir an önce bitmesini istiyoruz. Gazze’ye özgürlük” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x